Přihlášení


Zapomenuté heslo

Syndikování

Domů
Sociální reforma - PRO a PROTI
Napsal Jaroslav Winter   
Středa, 19 říjen 2011
Žhavé téma besedy Sociální reforma - PRO a PROTI, kterou uspořádala Národní rada osob se zdravotním postižením ČR 20. října 2011 v rámci veletrhu Medical Fair/Rehaprotex, přilákalo plný sál zájemců. Bohužel bez omluvy se nedostavil ten, na kterého by směřovalo nejvíce dotazů, první náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška. Pro neslyšící účastníky zprostředkovaly průběh besedy Simona Sedmihorská a Petra Vintrlíková. Pro Petru šlo o první tak náročný simultánní přepis, nicméně zvládla jej velmi dobře, což ocenila i naše nejzkušenější přepisovatelka Simona Sedmihorská. 

Přidat komentář
 
Na veletrhu Medical Fair/Rehaprotex v Brně
Napsal Jaroslav Winter   
Úterý, 18 říjen 2011
Ve středu 19. října 2011 jsme simultánní přepis představili dvakrát na veletrhu Medical Fair/Rehaprotex. Nejprve v doprovodném programu na pódiu v pavilonu C v rámci prezentace nestátních neziskových organizací s humanitárním zaměřením Pro Váš úsměv a odpoledne na semináři v Kongresovém centru. Ten se setkal s velkým zájmem, sál byl zcela zaplněn, zejména díky účasti studentů (převážně studentek) Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Na obou akcích přepisovali Simona Sedmihorská a Jakub Zimolka, v němž jsme získali spolupracovníka, který je ochoten a schopen přepisovat na akcích hlavně na jižní Moravě. 
Přidat komentář
 
Tisková konference projektu eScribe
Napsal Jaroslav Winter   
Čtvrtek, 13 říjen 2011

V pátek 14. října jsme uspořádali na ČVUT v Praze tiskovou konferenci nazvanou Proč stát diskriminuje početnou skupinu osob se sluchovým postižením? Bylo to u příležitosti blížícího se konce projektu eScribe - online přepisovací centrum, hlavně jsme ale chtěli informovat veřejnost o neradostné situaci, v níž se simultánní přepis ocitl poté, co MPSV neposkytlo Centru zprostředkování simultánního přepisu ani korunu dotace. Proto poněkud stranou zůstaly technické záležitosti, které v rámci projektu řeší partneři z ČVUT a o nichž budou podrobněji referovat až na závěrečné tiskové konferenci v prosinci. Jedno jsme však předvedli - celý průběh tiskové konference přepisovali Hana Jagošová a Tom Seidl přímo do webové aplikace pro přepis na dálku. Nechtěně jsme tak názorně ukázali, že online přepis na dálku není ale vhodný pro každou situaci. Vyžaduje totiž kvalitní internetové připojení a schopnost zajistit bezproblémově přenos hlasu mluvčího ke vzdálenému přepisovateli. A v učebně, ve které se už vystřídaly stovky studentů, několikrát pozlobil kabel s internetovým připojením, takže byl nutný okamžitý zásah technika.

Tisková konference měla velmi dobrý ohlas v médiích - reportáž odvysílal  Český rozhlas - Radiožurnál, Česká televize se věnovala přepisu v hlavní zpravodajské relaci Události 16.10. , článek na první straně přinesly Haló noviny. Tiskovou zprávu si můžete přečíst na Helpnetu. 


Přidat komentář
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 5 - 8 z 258