Přihlášení


Zapomenuté heslo

Syndikování

Domů
Jednání u soudu v Pardubicích
Napsal Jaroslav Winter   
Úterý, 11 leden 2011
Letošní druhý a celkově už devatenáctý přepis u soudu jsme zajišťovali 12. ledna. Pro nedoslýchavého účastníka řízení přepisoval průběh soudního řízení u Krajského soudu v Pardubicích Miloš Černilovský.
Přidat komentář
 
Den otevřených dveří na Filozofické fakultě UK v Praze
Napsal Jaroslav Winter   
Pátek, 07 leden 2011
V sobotu 8. ledna bylo na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze rušno; konal se zde Den otevřených dveří. Pro zájemce o studium oboru Čeština v komunikaci neslyšících jsme zajišťovali přepis. Ujal se ho vůbec poprvé Lukáš Beránek - a potlesk, kterým ho na závěr odměnilo publikum, si opravdu zasloužil. Ti návštěvníci, kteří nespěchali, po skončení přednášky a četných dotazech zůstali ještě na ukázku online přepisu. Mohli tak obdivovat umění několikanásobného mistra světa v rychlopsaní Miloše Černilovského. Povídání o přepisu, které se přes mobilní telefon přenášelo do jeho sluchátek, zapisoval do počítače ve svém bytě v Hradci Králové a přepisovaný text se simultánně zobrazoval na webové stránce promítané na plátno v posluchárně v Praze.

Den otevřených dveří na Filozofické fakultě UK v Praze Den otevřených dveří na Filozofické fakultě UK v Praze
Den otevřených dveří na Filozofické fakultě UK v Praze Den otevřených dveří na Filozofické fakultě UK v Praze


Přidat komentář
 
Jednání u Krajského soudu v Ústí nad Labem
Napsal Jaroslav Winter   
Pondělí, 03 leden 2011
Celkově osmnáctý přepis soudního jednání jsme uskutečnili 4. ledna 2011 u Krajského soudu v Ústí nad Labem. Poprvé šlo o insolvenční řízení. Soudkyně JUDr. Eva Sixtová se snažila vytvořit pro neslyšícího účastníka co nejlepší podmínky, aby všemu správně porozuměl, dokonce přepisovatelce Simoně Sedmihorské poskytla písemný přehled pohledávek kvůli přesnosti přepisu mluvené řeči.
Přidat komentář
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 37 - 40 z 258