Přihlášení


Zapomenuté heslo

Syndikování

Domů
Kongres primární péče
Napsal Jaroslav Winter   
Pátek, 25 únor 2011
Abychom informovali o přepisu mluvené řeči také zdravotnickou veřejnost, podařilo se nám zajistit prostor v doprovodném programu Kongresu primární péče, který se uskutečnil 25. a 26. února v Top Hotelu Praha v Praze - Chodově. Podrobnější zájem o přepis projevila řada účastníků, jejich dotazy zodpovídali u stánku Ing. Martin Novák a paní Jitka Salačová. Tato osvětová akce byla součástí projektu Simultánní přepis mluvené řeči jako nová služba, který podpořil Vládní výbor pro zdravotně postižené občany.
Přidat komentář
 
Jednání na Ministerstvu průmyslu a obchodu
Napsal Jaroslav Winter   
Úterý, 15 únor 2011

Důležité jednání proběhlo  16. února 2011 na Ministerstvu průmyslu a obchodu se zástupci ASNEP (Mgr. Věra Strnadová, Ing. Zdeněk Kašpar), ČUN (Ing. Martin Novák) a APPN (Mgr. Marie Horáková).  Za MPO se sešli odborníci v oborech elektronické komunikace, technické harmonizace, oddělení služeb informační společnosti, vedení oddělení spotřebitelské legislativy a zástupce Úřadu pro technickou normalizaci.
První část jednání se týkala nutnosti přizpůsobit výrobky potřebám neslyšících osob (elektroničtí vrátní u vchodu do budov, výtahy, alarmy, spotřební elektronika v domácnosti včetně funkcí televizních přístrojů a nahrávání skrytých titulků a podobně). Druhá část jednání byla věnována vysokorychlostnímu internetu, který zde byl prezentován jako důležitá kompenzační pomůcka pro neslyšící. Pro Mgr. Věru Strnadovou a Ing. Martina Nováka přepisovala skvělá Simona Sedmihorská.


Přidat komentář
 
Soudní jednání v Rakovníku
Napsal Jaroslav Winter   
Pondělí, 14 únor 2011
Letos třetí a celkově již jedenadvacátý přepis soudního jednání jsme zajišťovali 15. února, tentokrát pro Okresní soud v Rakovníku. Přepisu se ujala se zájmem paní Helena Matoušková, která je sice devítinásobnou mistryní světa v rychlopsaní, ale zkušenost s přepisem u soudu dosud neměla.
Přidat komentář
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 29 - 32 z 258