Přihlášení


Zapomenuté heslo

Syndikování

Domů
Konference INSPO 2011 v Kongresovém centru Praha
Napsal Jaroslav Winter   
Pátek, 18 březen 2011

Učastníci 11. ročníku konference INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami se mohli seznámit 19. března v Kongresovém centru Praha s přepisem ve více podobách. Celý dopolední program a odpolední jednání sekce zaměřené na ICT pro osoby se sluchovým postižením přepisovali na místě Simona Sedmihorská a Tom Seidl na plátno. Při přednášce Jana Zelenky z ČVUT o projektu eScribe - online přepisovací centrum pak krátce předvedl přepis online na dálku ze svého domova v Hradci Králové Miloš Černilovský. Kromě toho mohli zájemci sledovat přepis nejen na plátně, ale také na příručních displejích, které jim zapůjčili pracovníci Masarykovy univerzity. Bylo při tom využito systému Polygraf pro bezdrátový přenos synchronního zápisu v reálném čase, který vyvinuli ve středisku Teiresiás MU v Brně.

Naše účast na konferenci INSPO 2011 byla jednou z akcí projektu Simultánní přepis mluvené řeči jako nová služba, který podpořil Vládní výbor pro zdravotně postižené občany.

Konference INSPO 2011 v Kongresovém centru Praha Konference INSPO 2011 v Kongresovém centru Praha Konference INSPO 2011 v Kongresovém centru Praha
Konference INSPO 2011 v Kongresovém centru Praha Konference INSPO 2011 v Kongresovém centru Praha


Přidat komentář
 
Slavnostní předání cen MOSTY v Kroměříži
Napsal Jaroslav Winter   
Středa, 16 březen 2011
Již třetím rokem jsme zajišťovali přepis slavnostního předávání cen Národní rady osob se zdravotním postižením ČR MOSTY. Tentokrát se uskutečnilo 17. března v Kroměříži a přepisu se spolehlivě zhostil Tomáš Křenek. Mezi nominovanými byl také za projekt Diskriminace osob se sluchovým postižením při soudním řízení jeho koordinátor Jaroslav Winter. Protože se předání cen nemohl osobně zúčastnit, ocenění za něho převzal Ing. Martin Novák.
Přidat komentář
 
Jednání u kulatého stolu na MPSV
Napsal Jaroslav Winter   
Úterý, 15 březen 2011
Ve středu 16. března pozvali představitelé Ministerstva práce a sociálních věcí zástupce organizací zdravotně postižených na jednání u kulatého stolu, v němž chtěli podrobněji vysvětlit návrhy zákonů tvořících tzv. sociální reformu, s nimiž tyto organizace nesouhlasí. Tříhodinové jednání přepisovali Tom Seidl a Lukáš Beránek pro Mgr. Věru Strnadovou (ASNEP), Mgr. Šárku Prokopiusovou (SNN ČR) a Ing. Martina Nováka (ČUN). Kromě toho jsme poté přepis poskytli ministerstvu, aby jej mohlo rozeslat účastníkům kulatého stolu, kteří o něj projevili zájem.
Přidat komentář
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 25 - 28 z 258