Přihlášení


Zapomenuté heslo

Syndikování

Domů
Setkání implantovaných v Dlouhé
Napsal Ing. Martin Novák   
Pátek, 15 duben 2011

Protože CZSP nemá finanční prostředky na proplácení přepisovatelů, snažilo se najít pro setkání uživatelů kochleárního implantátu, které se konalo 16. dubna v klubovně ČUN ve Dlouhé třídě v Praze, jako přepisovatele dobrovolníky. Nakonec se povedlo sehnat velmi šikovného dobrovolníka, Tomáše Portycha, a to díky paní doktorce Benešové. CZSP zajistilo techniku a krátkou odpolední část přepisoval sám vedoucí CZSP Martin Novák. Během setkání se diskutovalo o budoucnosti kochleárních implantátů, o současné sociální reformě a dalších tématech. Firma AIMA představila nejnovější typ kochlearnich implantátů Nucleus, paní doktorka Příhodová s implantovanými diskutovala o implantaci dospělých lidí a paní doktorka Benešová o kurzech odezírání. Celý den moderoval pan Zdeněk Straka.


Přidat komentář
 
Beseda s představitelem Nadace Erste
Napsal Jaroslav Winter   
Úterý, 05 duben 2011
Před časem přihlásilo Centrum zprostředkování simultánního přepisu ČUN do soutěže o Cenu Nadace ERSTE za přínos sociální integraci svůj projekt simultánního přepisu mluvené řeči. Jednou za dva roky je cena udělována kreativním sociálně-integračním projektům, které přinesly viditelnou změnu do života příjemců pomoci. Cena je otevřena zájemcům z veřejného sektoru a občanské společnosti, soukromým iniciativám, náboženským společenstvím a médiím ve 12 zemích, kde působí Erste Bank. Nyní přišla zpráva, že projekt Simultánní přepis mluvené řeči postoupil do finále, bude přeložen do angličtiny a postoupen mezinárodní porotě, která mezi finalisty vybere vítězné projekty k finančnímu ocenění. Ještě předtím se ale s aktéry projektu Ing. Martinem Novákem, Mgr. Věrou Strnadovou a Jaroslavem Wintrem sešel 6. dubna představitel Nadace Erste Štěpán Moravec, aby se dozvěděl další podrobnosti o projektu. Jejich besedu brilantně přepisovala paní Helena Matoušková, která se zřekla honoráře v zájmu podpory dalšího rozvoje přepisovatelské služby.
Přidat komentář
 
O přepisu na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě
Napsal Jaroslav Winter   
Neděle, 03 duben 2011

Konference Internet ve státní správě a samosprávě, které se 4. a 5. dubna zúčastnilo v Hradci Králové na dva tisíce zájemců, je nejvýznamnější akcí tohoto druhu ve střední Evropě. Ing. Martin Novák na ní představil simultánní přepis v rámci přednášky Komunikace úřadů s osobami se sluchovým postižením. Seznámil na ní účastníky se specifiky sluchového postižení, s ustanovením správního řádu ohledně zajištění takového komunikačního systému, který vyhovuje osobě se sluchovým postižením. Poradil jim také, kde lze objednat tlumočníky do znakového jazyka nebo zajistit online tlumočení a pak se soustředil na simultánní přepis mluvené řeči, který si úřady mohou objednat u Centra zprostředkování simultánního přepisu.

Účast na konferenci ISSS byla jednou z akcí projektu Simultánní přepis mluvené řeči jako nová služba, který podpořil Vládní výbor pro zdravotně postižené občany.

O přepisu na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě O přepisu na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě
O přepisu na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě O přepisu na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě


Přidat komentář
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 24 z 258