Jak budou probíhat přepisy v rámci projektu PDF Tisk E-mail
Nedle, 28 z 2008
Během ročního projektu Simultánní přepis mluvené řeči se uskuteční řada přepisů z různých akcí. Vzhledem k tomu, že jde o projekt České unie neslyšících, oblastní organizace Praha, většina přepisů proběhne na akcích této organizace. Počítá se však i s několika přepisy v mimopražských organizacích a užitečné bude získat poznatky z přepisů realizovaných v průběhu alespoň několika důležitých aktivit i jednotlivých občanů se sluchovým postižením.

 

Jak bude vypadat zorganizování takového přepisu, pořádaného mimo prostory ČUN v Dlouhé ulici v Praze? Zájemci o zajištění přepisu nahlásí svůj požadavek prostřednictvím formuláře, který bude vytvořen na webu projektu (http://prepis.cun.cz), a to pokud možno alespoň s měsíčním předstihem. Pokud bude akce vybrána jako vhodná pro zapojení do projektu, projektový manažer se dohodne na přepisu s některou ze spolupracujících přepisovatelek a zajistí na daný termín notebook, dataprojektor a plátno. 

Zatím je možné poslat požadavek i e-mailem na adresu manažera projektu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Je však třeba si uvědomit, že není v možnostech projektu vyhovět všem potenciálním žadatelům, prostředky projektu i kapacitní možnosti jsou omezeny. 

První přepis se již uskutečnil na schůzce Klubu ohluchlých při ČUN Praha dne 24. září. Momentálně jsou v plánu přepisy z dalších schůzek Klubu ohluchlých 8. a 22. října, 5. a 19. listopadu a 3. prosince, dále přepis na přehlídce Mluvící ruce 18. října a na Společenském plese neslyšících 8. listopadu 2008. Přepisy z některých akcí, či alespoň ukázky z nich budou zveřejňovány zde na webu projektu. 

Jaroslav Winter
manažer projektu

Comments

Only registered users can write comments.
Please login or register.

Powered by AkoComment!

 
< Předch.   Další >